O nas


Zespół Szkół Sióstr Niepokalanek

 • mieści się w Klasztorze Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, tzw. Białym Klasztorze.
 • Obiekt znajduje się w pięknym otoczeniu parkowym.
 • Wszystkie szkoły przeznaczone są dla dziewcząt i korzystają ze wspólnego internatu, który znajduje się w tym samym budynku.
 • Szkoły wychowują i nauczają w duchu katolickim, umożliwiając uczennicom wszechstronny rozwój.
 • Koła zainteresowań: teatralne, filmowe, plastyczne, PTTK, poetyckie, zespół muzyczny.
 • Zajęcia dodatkowe: basen, lodowisko, nauka pisania na komputerze, udział w licznych imprezach kulturalnych.

Nasze atuty:

 • Formacja duchowa, patriotyczna, intelektualna
 • Wysoka zdawalność egzaminów zawodowych i maturalnych
 • Nowoczesna baza dydaktyczna
 • Doświadczona i przyjazna kadra nauczycielska
 • Bezpieczeństwo
 • Lekcje od 8.00 - 15.00
 • Możliwość indywidualnych konsultacji ze wszystkich przedmiotów w ciągu całego roku szkolnego
 • Stypendia naukowe (Prezesa Rady Ministrów)
 • Różnorodne zajęcia dodatkowe
 • Klasy do 15-tu osób
W parku klasztornym

Biały Klasztor
Dwa słowa
Milion myśli
Obowiązki i zabawa

Czasem płacz, czasem śmiech
I znów dwa słowa
Biały Klasztor
To moja szkoła


Magdalena


Referencje
Maturzystki

Szkoła Sióstr Niepokalanek to najlepsza szkoła przetrwania w całej Polsce. Nigdzie nie znajdziesz takich super motywujących zasad, jak u nas w klasztorze.
Jesteś cichą myszką, nie wiesz czego świat od ciebie chce? Wstąp do naszej szkoły, a wszystko się zmieni - na lepsze! Nauczysz się jak zostać pełną podziwu żoną, Polką i matką, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, a świat stoi szeroko otwarty. Szkoła stanie się Twoim drugim domem, gdzie rozkwita miłość, przyjaźń i dbanie o wspólne dobro. Po ukończeniu staniesz się wartościową osobą, która twardo i pewnie stąpa przez życie z podniesioną głową, ale także jest wrażliwa na ludzkie nieszczęścia. Takiej kobiety właśnie świat potrzebuje! Masz wątpliwości? Zapomnij o nich. Zaufaj swojej kobiecej intuicji, która tylko czeka, aby przeżyć tutaj cudowne dni, miesiące, lata. Nie oszukuj przeznaczenia - ta szkoła jest stworzona właśnie dla Ciebie.
Absolwentka TGH 2007 (dla znajomych "Kret")


Szkoła Sióstr Niepokalanek jest niezwykłą szkołą, która uczy życia, kultury osobistej, wszystkiego, co przyda się w przyszłości. Tu można się skupić na nauce.
Malina :)
PS. Pozdrawiam wszystkich, którzy podejmą naukę w tej szkole.


Szkoła ta jest fajna. Potrafi wiele pokazać, wiele pomóc, a nawet zbliżyć do Boga. Nie da się jej opisać. Trzeba przyjechać i zobaczyć, a przede wszystkim przeżyć to na własnej skórze.
WeronikaDzień Dziecka
Szkoła Sióstr Niepokalanek jest dobrą szkołą. Siostry są miłe, wesołe (chyba, że bardzo je czymś zdenerwujemy). W szkole obowiązują pewne zasady, których trzeba przestrzegać. Siostry próbują jak tylko się da pomóc dziewczynom w trudnych sytuacjach, mimo, że czasami dziewczyny tę pomoc odrzucają. Ta szkoła uczy dziewczęta kultury, bycia prawdziwymi kobietami. Każda dostaje tutaj swoją szansę. Nawet jeśli ktoś ma problemy z jakimś przedmiotem może liczyć na pomoc Sióstr lub koleżanek. Podoba mi się ta szkoła i wielu osobom chyba też...
Ciumcio


Wycieczka
Kiedy wejdziesz w białe mury
Świat się zmieni w mig,
Poznasz znaczenie wartości,
I nigdy już nie zakpisz z wolności,
Te mury podniosą Cię do góry,
Jeśli tylko chcesz,
Lecz nie zawsze da się wyrazić,
Optymistyczną chęć,
Sporo ludzi poznasz,
Każdy ma swój cel,
Zasmakuj tej przygody i zobacz,
Gdzie Twoja przyszłość rozwijać się chce.
Mazi


Wycieczka
Wybór tej szkoły, musi to być wyłącznie Twoja decyzja, by potem nie żałować i wiedzieć w co się wpakowało. Jeśli ten okres swojego życia chcesz poświęcić jedynie nauce i zbliżeniu się do Boga, to na pewno dobrą decyzję podejmujesz. Musisz zapomnieć o swobodzie, którą wcześniej miałaś i zabrać się do intensywnej pracy. Kształtujesz w ten sposób swój charakter, a to jest ważne, bo możesz wady wyeliminować, a zalety rozwijać. Temat sióstr. Siostry jak to siostry - bywa różnie. Starają się być wyrozumiałe i miłe, choć nie zawsze im to wychodzi. Ogólnie jest w porządku i na pewno szkoła daje dobry start
do życia w przyszłości. Kiedy zdecydujesz się na szkołę w Białym Klasztorze, to Twoje życie zmieni się w sensie pozytywnym. Mówię to ze swojego punktu widzenia.
Zaczniesz poznawać lepiej siebie, odkrywać swoje talenty. Ważne jest też poznawanie nowych ludzi, których w tej szkole jest dużo. Więcej zaczynasz rozumieć lub też i nie, bo każdy człowiek jest inny. Są również i ciężkie dni, jak to w życiu, kiedy masz już wszystkiego dość, ale zawsze masz przy sobie bliskie Ci kumpele, które Cię wesprą. A jeśli chodzi o całość szkoły, to, jak w każdej szkole, trzeba dużo się uczyć, by coś osiągnąć, ale mówię wam, że tego się potem nie żałuje. Trzeba się namęczyć, jak wszędzie, żeby osiągnąć w życiu cel.
Kazi


100 lat temu
Nasza szkoła pomoże Ci zrozumieć jakie jest prawdziwe życie. To Twój drugi dom. Nie jest tak źle. Masz dużo koleżanek, z którymi widzisz się 24 godziny na dobę. Niestety - chłopców brak. Mundurek jest najlepszą kreacją w szkole. Zawsze na topie od wielu wieków. Nigdy nie będziesz mieć świadomości, że ubierasz się niemodnie. Czujesz się w nim jakbyś miała wyruszyć w pierwszy rejs. W pewnym sensie tak jest. W naszym małym "państwie", czyli w szkole, rząd sprawuje prezydent, czyli Siostra Dyrektor, a premierem jest Siostra Mistrzyni Internatu. Wysoko wykwalifikowani nauczyciele zrobią wszystko, abyś nie była świadoma, że nic nie umiesz. Przynajmniej raz w tygodniu dbasz o porząde w szkole, dlatego jest tu nienaganna czystość. Gdy poczujesz głód po 4 lekcjach możesz zjeść kanapkę z masłem. Jeśli głód dorwie Cię wcześniej możesz doładować żołądek w naszej kawiarence. I widzisz?! Nie jest tak źle! Każdy dzień jest pełen radości i śmiechu! Nie lękaj się! Życie może wydawać się szare, ale dzięki naszej szkole w przyszłości będzie wielobarwne. Jak w przyrodzie: po burzy ukazuje się tęcza.
Asia i Ika


Przed balem
Przygoda z klasztorną szkołą

Dzisiaj, kiedy myślę o tym, co tak naprawdę uczyniło ze mnie świadomą, otwartą osobę, rozumiejącą drogę własnego powołania do bycia żoną i matką, ale i również spełniającą się w swoich pasjach kobietą - nie mam wątpliwości, że to przygoda z klasztorną szkołą... Brzmi co najmniej naiwnie?
Proste wyznania muszą walczyć z mitami!
Kiedy dzisiaj taki wielki zachwyt nad portalem Nasza Klasa, uśmiecham się, bo latami, miedzy nami, wychowankami, taki wynalazek był niepotrzebny. Znałyśmy drogę do siebie, Sióstr.
Przyjaźń ta prawdziwa, zrodzona w chwilach nie urywanych, autentycznych, bogatych w przygody - ma korzenie,
które nawet już długo potem, nie odrywają się i nie ulatują w nicość. W pewnym momencie zdajesz sobie sprawę, że jesteś częścią rodziny, a to wydaje się bezcenne w tym zwariowanym świecie. Przecież nie każda z nas posiada dom, stół, dzieci, męża, który zabiera ją na urlopy życia.
...Ale mamy siebie, domy, do których zawsze można wrócić, nabrać siły na pędzące życie, spotkać pokrewne dusze i odnowić wielkie postanowienia, które nie raz napędzały nas do wielkich rzeczy. Kto ma dzisiaj czas wysłuchać problemów uczennicy? Wytłumaczyć jej matematykę, chemię grubo po godzinach? Na pewno Siostry.
Czas skończyć z mitami, bajkami na temat szkół klasztornych.
To właśnie tam jest prawdziwe życie. To tam przyjaźń jest prawdziwa, tam uczysz się nie po to być wkuć, ale by wiedzieć, tam uwrażliwiasz swe serce i tylko tam możesz zmierzyć się ze sobą samym, nie zagadując sumienia. Wiara staje się żywa, nie nakazana, bo naprawdę nic na siłę, nikt nie zmusi Cię do tego, do czego sama nie szukasz przekonania. Jednak będę powtarzać to wiele razy... najważniejsza przyjaźń, która roziskrzona w klasztorze, jest nieocenionym skarbem, który dodaje nam wiary w sens życia, już potem w życiu, na każdy dzień... Nic nie wiemy o sobie, w określonych warunkach, możemy się sprawdzić. Właśnie taka szkoła, to szkoła życia.
Możesz spróbować, nic nie tracisz. Co najwyżej kolejne doświadczenie do kolekcji.

Agata Patralska-Obarewicz,
absolwentka LO Sióstr Niepokalanek w WałbrzychuKażesz mi wspominać by odpowiedzieć
czy warto

Moja córka też pyta
Druga już wie
Więcej rozumie

Zacznę od przygody
Bo tak to nazywam
Ten czas
Wspólne wędrowanie w tym co boli i rozśmiesza
Przyjaźń

Magda Iwona Beata
Do dziś
Rutyna w kalendarzu pędzącego życia
Dorosłe kobiety siostry
Pomimo kilometrów
etatów, mężów i dzieciaków!

Marcelinę przyszyłyśmy do serca
Ja noszę w portfelu
A mała córka na chrzcie
Jak testament - imię
I dobrego opiekuna

Żadne klęczenie na grochu
Żadne modły godzinami
Matmę miał mi kto tłumaczyć wieczorami

Biologia z siostrą ze Lwowa
Że jak dzwonek to smutno
Bo tak pięknie opowieść zapadała
W nastoletnie wyobrażenia

Las za szkołą
Więc po obiedzie wędrówka -
z klasztornymi psami,
i do obgadania marzeniami...
Przyjaźń tak się rodziła

Kto jak kto, ale nastoletnia dziewczyna ma ich w głowie tysiące

Więc szkoła jak durszlak
Odcedziła to co niewarte snów
I odpowiedziała na pytanie temu co zostało

To wtedy zrozumiałam
Ze mam pisać
Bo wiatr w skrzydła

Otworzyłam w sobie wiele pozamykanych drzwi na świat
Pchały te zaryglowane
i Siostry i dziewczyny

Aż zrozumiałyśmy , że jesteśmy rodziną

Wyśmienity placek Siostry z kuchni, figurka w ogrodzie
Nocne opowieści, skrzypiący strych na którym
Nasza teatralna garderoba
Tam pachniało naszym wyjątkowym życiem

Co chcesz jeszcze wiedzieć?
Tęsknię...
Kiedy tak pędzi świat
I wszystko jest podobne do siebie
Klasztorna szkoła
Wydaje się wyspą
Na której smakowałyśmy życia
i decydowałyśmy o tym
Co pokochamy na zawsze, na przyszłe dni, na amen
Zanim porwie nas ten wielki szum tłumu
Gdzie czas jak na lekarstwo

Wybrałabym jeszcze raz, i jeszcze raz,
I sto razy
Dla tych dziewczęcych dobrych chwil...

Agata Patralska-Obarewicz,
absolwentka LO Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu